Sníh - zpravodajství

Stav sněhu:  10 - 20  cm

Přírodní sníh:  

 

Aktualizováno: .  2.4.2020

Aktuality

Kačenka s Rampušák

21. 3. 2020    

AKCE ZRUŠENA!!!

z důvodu nařízení vlády                     

                                                                                                   

20.2.2020

12. 1. 2020

30.12. 2019

28.12. 2019

Provoz areálu

MIMO PROVOZ

od 14.3. z důvodu nařízení vlády

 

Vleky: v provozu  sezona ukončena

Večerní lyžování: mimo provoz

Lyžařská škola: mimo provoz

 

Aktualizováno: 2.4. 2020

Lyžařská škola

 Pro vaši spokojenost doporučujeme zamluvit si instruktora na tel. čísle 494660029 :)

  • Lyžařská a snowboardová škola
    Lyžařská a snowboardová škola
  • Zasněžování
    Zasněžování

    S prvními mrazy začínáme s umělým zasněžováním, na sjezdovce jsou díky tomu skvělé podmínky pro lyžování po celou zimu.

 

Sjezdovka u chaty Juráška je jednou z mála uměle zasněžovaných sjezdovek u chat v Olešnici v Orlických horách. Sjezdovka je navíc situována na severním svahu. Přináší požitek z lyžování začátečníkům i pokročilým. Sjezdovka u chaty Juráška je dostupná z náměstí v Olešnici v Orlických horách 2 km. K chatě Juráška patří 2 svahy s provazovými vleky 50 m a 100 m a hlavní svah ( Kačenčina sjezdovka) 400 m dlouhý vhodný pro rodinné lyžování. Sjezdovka má převýšení 80 m. Parkoviště u chaty Juráška (zdarma), občerstvení na sjezdovce a sociální zařízení v chatě Juráška. 

 

 

Pro vaši bezpečnost

 

Sjezdovka je po obou stranách zajištěna ochrannými žíněnkami, které jsou umístěny na všech sloupech a pevných bodech v okolí sjezdovky. Na konci sjezdovky jsou rozprostřeny certifikované ochranné sítě.

 

 

 

Pro pohodlné svezení

Svah je pravidelně upravován rolbou. V případě nedostatečné přírodní sněhové pokrývky provádí během noci náš technický personál zasněžování. Ráno svah upraví rolba.

 

 

Pro děti

Pro děti jsme nainstalovali zpomalovač vleku. Ochotná obsluha, která je vždy připravena s nástupem na vlek pomoci i těm úplným začátečníkům.

 

 

 Trocha adrenalinu

Sjezdovka slouží pro výuku lyžování - proto u nás najdete i kousky pro zdatné lyžaře. Stalo se již zvykem, že v horní třetině sjezdovky připravíme několik skokánků a obtížného terénu, na kterém mohou trénovat své dovednosti zkušenější milovníci zimních sportů.

 

Pro vaše pohodlí

 

V průběhu dne i po lyžovačce můžete využít bohaté občerstvení na chatě Juráška, která je v těsném sousedství sjezdovky. Pokud přijedete na více dní, rádi vás tu i ubytujeme v jednoduše zařízených ale vždy čistých pokojích za výhodné ceny. Ubytování je vhodné zamluvit dopředu abychom pro vás mohli rezervovat pokoj - zvláště v zimních měsících bývá naše ubytovací kapacita zcela naplněna.